Współpraca z pszczelarzami z Księstwa Herzogtum Lauenburg
       Od 2002 roku współpracujemy z pszczelarzami niemieckimi z Księstwa Herzogtum Lauenburg. Współpracę zainicjował nieżyjący Prezes RKP Słupsk śp. Wiesław Święch, a ze strony niemieckiej ówczesny szef Kreisimkerverband Herzogtum Lauenburg -Heinrich Przybyl.

       Pierwsze spotkanie odbyło się w pasiece państwa Elżbiety i Leona Lollów w m. Wiklino w sierpniu 2002.

       Było to "przekucie w czyn" idei współpracy między powiatami słupskim i Lauenburg.
Od tamtego czasu co roku spotykamy się wspólnie raz w Polsce, raz w Niemczech odwiedzając się wzajemnie grupami około 15 pszczelarzy na 3-dniowych wyjazdach.
Podczas pobytów u naszych niemieckich przyjaciół uczestniczymy w bogatym programie przygotowanym specjalnie dla nas: zwiedzamy pasieki niemieckich pszczelarzy, amatorskich jak i zawodowych, zapoznajemy się z ośrodkami szkolenia pszczelarzy, bierzemy udział w prezentacjach najnowszego sprzętu wykorzystywanego w gospodarce pasiecznej.
Oprócz tematyki pszczelarskiej program przewiduje wyjazdy w ciekawe historycznie miejsca, prezentacje osobliwości przyrodniczych oraz wspólne biesiadowanie połączone z zabawą.

       Nasze Koło przyjmując delegacje pszczelarzy niemieckich również realizuje bogaty program, w którym uczestniczy większość członków naszego Koła.

ROK 2007 - w Polsce

       5-lecie współpracy świętowaliśmy w Polsce pod hasłem "Pszczoły nie znają granic" - "Die Bienen kennen keine Grenzen", które oddaje atmosferę przyjaźni i wzajemnego szacunku.ROK 2008 - w NiemczechROK 2009 - w PolsceROK 2010 - w Niemczech
       Współpraca zaowocowała nawiązaniem serdecznych więzi i przyjaźni. Oprócz spotkań organizowanych przez Koło wielu pszczelarzy, zarówno polskich jak i niemieckich, odwiedza się wzajemnie i utrzymuje kontakt listowny.